Tworzenie stron internetowych Chodzież / Budzyń / Piła

Tworzenie stron internetowych Chodzież / Budzyń / Piła

Tworzenie stron www Szybkich stron. Oczywiście!

O ile samo projektowanie stron jest dopiero wstępem do całego procesu stworzenia profesjonalnie wyglądającej i przede wszystkim szybkiej witryny internetowej, to jednak jest elementem, który warunkuje dalszy przebieg działań.

Tworząc ReCODED postawiliśmy sobie jasny i wyjątkowo klarowny cel - chcemy tworzyć wyjątkowo dobrze zoptymalizowane, szybko działające strony internetowe - jakość i obecne standardy są priorytetem, dzięki czemu tworzymy strony internetowe, które pod względem szybkości działania są w ścisłej czołówce najlepiej zoptymalizowanych witryn w Polsce.

Efekty te osiągamy wykorzystując wiedzę, jak działają przeglądarki internetowe, jak renderowana jest treść i właściwe drzewo dokumentu oraz co w momencie ładowania strony stanowi tak zwane 'wąskie gardło' - eliminujemy te rzeczy koncentrując się na tym, by Twoja strona ładowała się w mgnieniu oka. Tak, to jest możliwe.

Etapy tworzenia strony internetowej Niech dzieje się magia...

Profesjonalne podejście do tworzenia stron internetowych zawsze oznacza spory nakład pracy - pewnych rzeczy nie da się obejść, więc albo przekuwamy swą wiedzę w świetnie wykonaną witrynę, albo idziemy na ilość i odwalamy fuszerkę. Druga opcja nie wchodzi w grę!

Framework CSS Cóż, mobile first!!!

Zależnie od przeznaczenia konkretnej strony internetowej wybieramy odpowiedni framework CSS, nie odkrywamy koła na nowo - cóż, czasami. Bootstrap, Foundation, Pure, Skeleton, YAML? To tak naprawdę nie ma znaczenia. To natomiast, co ma znaczenie, to fakt, iż nie bierzemy rozwiązań 'out of the box'.

Mając gotową makietę oraz projekt graficzny, doskonale wiemy, jakich komponentów danego frameworka będziemy potrzebować - eliminujemy narzut zbędnego kodu, wycinając elementy, które są zwyczajnie zbędne w prawidłowym wyświetleniu strony internetowej. Dostosowujemy konkretny framework pod Twoją stronę www. Oszczędzamy kilobajty, oszczędzamy transfer, eliminujemy wąskie gardło, a to dopiero początek...

Semantycznie poprawny kod Bezbłędnie, zgodnie ze standardami

Piszemy kod zawsze zgodny z restrykcyjnymi zasadami propagowanymi przez World Wide Web Consortium (W3C) - dbamy o jakość i semantykę dokumentu HTML oraz CSS, dzięki czemu tworzone przez nas strony internetowe poprawnie przechodzą testy walidacji. To daje również gwarancję, iż przygotowana przez nas witryna spełnia wszelkie normy aktualnie obowiązujących standardów dokumentacji HTML.

Semantycznie poprawny kod HTML/CSS daje również większą gwarancję na to, iż strona będzie wyglądać identycznie we wszystkich popularnych, dostępnych na rynku przeglądarkach internetowych.

Unikamy funkcjonalności, które wdrożone zostały jedynie przez część wiodących producentów przeglądarek www, mając tym samym pewność poprawnego działania strony niezależnie od urządzenia, na którym jest ona wyświetlana.

Framework PHP Niesamowicie szybki framework

Korzystamy z autorskich rozwiązań dotyczących frameworku PHP - na przestrzeni lat opracowaliśmy wiele przyśpieszających pracę i świetnie zoptymalizowanych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie tworzyć błyskawicznie działające strony internetowe.

Operujemy na kilku podstawowych składowych, wśród których znajduje się routing, system szablonów, uwierzytelnianie, czy też wrapper baz danych (zarówno MySQL, jak i PostgreSQL. To rdzeń tworzonych przez nas aplikacji internetowych, rdzeń który zajmuje 23 KB (tak, tylko 23 Kilobajty) i jest przy tym niesamowicie szybki.

A może pełnoprawny system CMS? Zależnie od potrzeb

W pracy wykorzystujemy również rozwiązania open-source sprawdzone przez miliony internautów i deweloprów na całym świeie - w zależności od potrzeb, funkcjonalności strony i życzeń klienta wdrażamy systemy cms takie, jak Wordpress, TYPO3, czy też PrestaShop.

Zawsze jednak celem przewodnim jest bezkompromisowa optymalizacja i szybkość działania strony www - stosownie dobieramy technologię i narzędzia pod konkretny projekt, często odradzając naszym klientom wykorzystanie konkretnych systemów zarządzania treścią, proponują w zamian rozwiązania autorskie, bądź lżejsze systemy zarządzania, które pozwalają na większą kontrolę związaną z optymalizacją kluczowych apektów szybkości działania strony internetowej.

Optymalizacja Szybkość działania strony priorytetem

To etap, w którym przeprowadzona zostaje optymalizacja Page Speed - za pomocą narzędzi takich, jak audyt Lighthouse, PageSpeed Insights, Pingdom, czy też GTmetrix analizujemy poszczególne struktury renderowania strony, starając się sukcesywnie eliminować te z nich, które istotnie wpływają na szybkość ładowania strony internetowej.

Optymalizacja szybkości strony www to niezwykle złożony proces, jednakże poprawne jego przeprowadzenie skutkuje znacznym zwiększeniem konwersji, ilością czasu spędzonego przez użytkownika na stronie, czy też ma wpływ na pozycjonowanie strony internetowej (tak, szybkość renderowania strony to jeden z istotnych czynników) - zobacz audyt strony ReCODED w GTmetrix.

Google kładzie niesamowity wręcz nacisk na szybkość działania strony internetowej promując tym samym w organiczych wynikach wyszukiwania te strony, które ładują się błyskawicznie. Warto o tym pamiętać. Wyścig o klientów i dobrą pozycję w wyszukiwarkach (mamy również na myśli pozycjonowanie lokalne) ciągle trwa i odbywa się na wielu płaszczyznach.

Testowanie i instalacja strony www Powoli kończymy!

To ostatni etap tworzenia strony internetowej - funkcjonalny produkt testujemy nie tylko we wszystkich popularnych przeglądarkach internetowych, ale również na wielu różnych urządzeniach mobilnych - tablety, czy też smartphone'y. Dzięki czemu mamy pewność, iż strona działa dokładnie tak, jak powinna, niezależnie od wielkości ekranu, czy urządzenia, z którego jest przeglądana.

Zwieńczeniem prac jest instalacja gotowej strony na serwerze wskazanym przez klienta. Oddajemy w Twoje ręce efekt naszej pracy. Skończyliśmy. Niech spełnia swoją rolę.

Chcesz zlecić stworzenie strony www? Dobrze trafiłeś!

Napisz nam kilka słów na adres: kontakt@recoded.pl - jesteśmy przekonani, że możemy Ciebie pozytywnie zaskoczyć, tworząc tym samym stronę, z której sami będziemy dumni.