Projektowanie i tworzenie stron Chodzież / Budzyń / Piła

Projektowanie stron internetowych Chodzież / Budzyń / Piła

Profesjonalne projektowanie stron www Mamy 15 lat komercyjnego doświadczenia!

Chociaż pierwsze kroki stawialiśmy w czasach, kiedy internet w polsce dosłownie raczkował. Obserwowaliśmy i uczestniliśmy w rozwoju sieci, byliśmy obecni na rynku w momencie kształtowania sie pierwszych trendów związanych z projektowaniem witryn internetowych.

Tworzylismy strony internetowe w czasach, kiedy każda przeglądarka wyświetlała je zupełnie inaczej - to był okres, w którym nikt nie myślał o semantyce, optymalizacji, to okres kiedy fundacja Mozilla nie była nawet w planach, a Google nie myślało o stworzeniu przeglądarki Chrome. To czasy, kiedy responsywne strony były czystym science-fiction.

Uważnie obserowaliśmy, jak rozwija się światowy internet, jak tworzą się i przemijają poszczególne trendy, jak zmienia się sieć w kierunku usług mobilnych. Ciągle tu jesteśmy, mając na swoim koncie setki zadowolonych klientów... i ogrom komercyjnego doświadczenia.

Etapy projektowania strony www Metodycznie, do celu

Sumiennie podchodzimy do tematu projektowania i tworzenia stron internetowych. Wiemy, jak ważna jest obecność w sieci, wiemy jakie korzyści za sobą niesie i jakich błędów należy unikać. Projektowanie stron zawsze dzielimy na szereg pomniejszych etapów, z których każdy, naprawdę każdy, jest równie istotny.

Analiza potrzeb Porozmawiajmy, powiedz czego potrzebujesz?

Analiza potrzeb klienta jest jednym z najważniejszych etapów w procesie projektowania dobrze funkcjonującej strony www - Ty mówisz, my słuchamy, starając się nie wtrącać. Poznajemy Twoje wymagania, Twoje potrzeby oraz przede wszystkim cel, jaki ma pełnić stworzona przez nas witryna internetowa.

To moment, w którym poznajemy Twoją firmą, Twoją ofertę i sposób, w jaki świadczysz usługi. Słuchamy i dopiero na końcu, bazując na wieloletnim doświadczeniu, proponujemy konkretne, zawsze szyte na miarę rozwiązania.

Wspólnym wysiłkiem ustalamy plan i zakres prac.

Analiza konkurencji Mocne i słabe strony Twoich konkurentów

Poświęcamy dłuższą chwilę na wnikliwą analizę Twojej bezpośredniej konkurencji. Zerkamy na styl, wykorzystane rozwiązania, dobre i słabe strony ich stron internetowych. Przeprowadzamy stosowny audyt najważniejszych w naszym mniemaniu firm z Twojej branży - badając szybkość, optymalizację, czy też semantykę kodu.

To moment, w którym wiemy, jak wyróżnić się na tle konkurentów. Co zrobić lepiej i czego unikać. Moment, w którym zwyczajnie mamy przewagę, chociaż jeszcze nie zaczęliśmy w zasadzie procesu projektowania.

Prototypowanie Zacznijmy od makiety

Tworzymy tak zwaną makietę - siatkę, na której rozkładamy elementy strony głównej oraz kluczowych podstron projektowanej strony www - to etap, w którym dbamy o dostępność i użyteczność, projektujemy cały interfejs użytkownika, starając się przy tym, żeby był wyjątkowo intuicyjny i maksymalnie prosty. Nikt nie lubi błądzić po stronach www, zdajemy sobie z tego sprawę.

Odpowiednio zaprojektowana makieta strony internetowej, pozwala na właściwe rozłożenie elementów, zanim jeszcze rozpocznie się właściwy proces przygotowania projektu graficznego - to moment, w którym wizualnie testujemy szereg rozwiązań, eliminując te, które naszym zdaniem się nie sprawdzają.

Satysfakcjonująca nas siatka jest punktem wyjścia do dalszych, bardziej złożonych prac projektowych.

Typografia Wszystko musi współgrać

Przechodząc do etapu doboru stosownej typografii dla projektowanej przez nas strony internetowej bazujemy przede wszystkim na posiadanym przez Twoją firmę spójnym systemie identyfikacji wizualnej lub chociażby samym logo / logotypie. Na tej podstawie dobieramy zarówno font główny będący motywem przewodnim typografii witryny internetowej, jak i font pomocniczny przełamujący tekst.

Dobrze dobrana i odpowiednio wykorzystana typografia jest jednym z najważniejszych elementów wyróżniających Twoją stronę internetową.

Kolorystyka Z jajem? Czy stonowane barwy? Widzisz, to zależy

Przewodnią kolorystykę Twojej strony internetowej określamy nie tylko na podstawie wspomnianej w poprzedniej sekcji identyfikacji wizualnej, ale również na psychologii koloru, wydźwięku oferty, a nawet samej branży. Dobieramy również kilka sąsiadujacych barw, które ożywią wygląd strony internetwej.

Wiemy, jakie kolory ze sobą grają, które z nich niosą za sobą konkretne emocje - te informacje wykorzystamy na Twoją korzyść.

Przygotowanie projektu graficznego Zobacz, jak fajnie to wyszło!

To etap, w którym mamy wszystkie potrzebne nam informacje i moment, w którym zaczynamy grać obrazem. To właśnie za pomocą ilustracji, zdjęć, typografii, kolorów i kształtów przekazujemy konkretne emocje. Tworzymy czytelny, funkcjonalny i świetnie wyglądający projekt graficzny, z którego zwyczajnie będziesz zadowolony.

To swoiste ukonorowanie kilku wcześniejszych godzin, podczas których poznajemy Ciebie, Twoją firmę i Twoją branżę. Mając tę wiedzę tworzymy po prostu profesjonalny projekt Twojej nowej strony internetowej.

Chcesz zlecić wykonanie projektu graficznego strony www? Dobrze trafiłeś!

Napisz nam kilka słów na adres: kontakt@recoded.pl - jesteśmy przekonani, że możemy Ciebie pozytywnie zaskoczyć, tworząc tym samym stronę, z której sami będziemy dumni.