Pozycjonowanie lokalne Chodzież / Budzyń / Piła

Pozycjonowanie lokalne Lokalne SEO Chodzież, Budzyń, Piła

Czym jest pozycjonowanie lokalne? Standardowo - definicja:

Lokalne pozycjonowanie stron www to szereg działań, które koncentrują się na podniesieniu pozycji właściwej strony internetowej na określony zestaw wyrażeń dla konkretnego regionu lub miasta (często nawet dla określonej dzielnicy w przypadku większych aglomeracji miejskich).

O ile samo założenie procesu pozycjonowania lokalnego jest w dużej mierze tożsame ze standardowym pozycjonowaniem strony, to jednak wyróżnia się wieloma czynnikami indywidualnymi, które kierunkują działania na osiągnięcie efektów tylko i wyłącznie dla konkretnej lokalizacji.

Właściwe przeprowadzenie procesu pozycjonowania lokalnego wymaga od firmy oferującej wspomniane usługi kompleksowej znajomości zasad, którymi kierują się popularne wyszukiwarki przedstawiając internautom organiczne wyniki wyszukiwania.

Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest istotne? Bo jest, nawet nie wiecie, jak bardzo

Pozycjonowanie lokalne od dobrych kilku lat odgrywa niesamowitą wręcz rolę w procesie pozyskiwania klientów na usługi, które dana firma świadczy na rynku lokalnym - warsztat samochodowy, adwokat, fryzjer, ślusarz, hydraulik? Ilość branż można mnożyć - w przypadku tego typu profilu działalności pozyskanie nowych klientów z internetu nie jest możliwe bez odpowiednio przeprowadzonego pozycjonowania lokalnego.

Geolokalizacja

W erze mobile first, w czasach kiedy użytkownicy w większości korzystają z urządzeń mobilnych wzbogaconych o nadajniki GPS, wyszukiwarki przede wszystkim prezentują internautom wyniki zapytań odpowiednie do ich obecnej lokalizacji.

Wprowadzając frazę, którą chcemy wyszukiwać nie musimy nawet podawać dodatkowych słów w postaci miasta - algorytmy Google zaprezentują nam w pierwszej kolejności firmy znajdujące się w obszarze naszego aktualnego położenia. Jak to wygląda? Dokładnie tak, jak na poniższej ilustracji:

Pozycjonowanie lokalne - screenshot wyników wyszukiwania

Pozycjonowanie lokalne pozwala oszczędzić czas i pieniądze

Ta forma pozycjonowania strony internetowej jest znacznie tańsza, niż w przypadku, gdy decydujemy się na tradycyjne pozycjonowanie. To oczywiście ogromna zaleta, ale to nie wszystko - lokalne SEO pozwala oszczędzić też czas i to na dwojaki sposób:

  • Efekty pozycjonowania widoczne są szybciej

    To ogromna zaleta tej formy reklamy - efekty pozycjonowania lokalnego widoczne są znacznie szybciej, niż w przypadku działań marketingowych nie ukierunkowanych na konkretną lokalizację. Przy właściwie przeprowadzonych działaniach pierwsze wymierne efekty potrafią być widoczne już w ciągu 7 dni od podpisania umowy z firmą zajmującą się pozycjonowaniem.

  • Twoje usługi trafiają dokładnie tam gdzie powinny

    Owszem, tyczy się to przede wszystkim tych działalności gospodarczych, które świadczą swoje usługi na rynku lokalnym - wówczas Twoja oferta trafia do ściśle wyselekcjonowanego grona internautów szukających oferowanych przez Ciebie usług w regionie, w którym prowadzisz swoją działalność.

Wyróżnia Twoją firmę na tle konkurencji

Organiczne wyniki wyszukiwania przedstawiające wyniki lokalne znacznie wyróżniają pod względem wizualnej prezentacji pierwsze trzy firmy okupujące szczytową pozycję - to niesamowicie wręcz przekłada się na konwersję w postaci odwiedzin strony, rozmowy telefonicznej, otrzymanej wiadomości tekstowej, czy też finalizacją zlecenia.

Internauci cenią odpowiednią prezentację najważniejszych danych, możliwość przeczytania opinii, czy też błyskawiczny dostęp do danych kontaktowych i strony internetowej.

Ilość ruchu z pozycjonowania lokalnego rośnie

46% wszystkich zapytań kierowanych do Google to zapytania lokalne. To niemalże połowa wyników oferowanych przez największą wyszukiwarkę na świecie.

33% kliknięć dokonanych przez internautów koncentruje się tylko i wyłącznie na wynikach zaprezentowanych w formie mapy przedstawiającej firmy działające lokalnie. Tak, 1/3 internautów pomija wszystko to, co znajduje się poniżej pierwszych trzech pozycji. To są liczby, obok których nie można niestety przejść obojętnie. I wartości, które będą rosnąć na przestrzeni kolejnych lat.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne? Lokalne SEO, jaki jest koszt?

Cennik pozycjonowania lokalnego uzależniony jest przede wszystkim od regionu, w którym przeprowadzane są działania związane z SEO oraz od samej branży, w której działa klient.

Precyzując jednak odpowiedź - na przykładzie firm, które obsługujemy z miejscowości takich, jak Piła, Budzyń, czy też Chodzież - stawka za pozycjonowanie w lokalnych wynikach wyszukiwania zaczyna się od 299 zł netto miesięcznie.

Jak wygląda umowa o pozycjonowanie lokalne? Jest korzystna dla Ciebie!

Przygotowana przez nas umowa na pozycjonowanie lokalne jest przede wszystkim pisana z korzyścią o prowadzony przez Ciebie biznes. Nie wiążemy klienta długoterminowymi kontraktami i dochowujemy tajemnicy związanej z wszelkimi prowadzonymi na rzecz firmy działaniami SEO.

Umowę możesz rozwiązać w dowolnie wybranym przez siebie momencie, zachowując jedynie 30. dniowy okres wypowiedzenia. W przypadku braku efektów jesteś w stanie szybko przerwać współpracę, z drugiej strony wiemy, że wykazując się w pracy dla Ciebie, zostaniesz naszym stałym klientem na wiele kolejnych lat.

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty? Szybciej, niż Ci się wydaje

Lokalne SEO i pozycjonowanie lokalne, to proces zdecydowanie łatwiejszy, niż pozycjonowanie wyników globalnych, stąd też pierwsze efekty naszej pracy widoczne są już w ciągu kilku dni od podpisania umowy.

Nie są one od razu spektakularne, bo zgodnie z tym, co zdążyliśmy zauważyć proces pozycjonowania jest czynnością stałą w czasie, ale pierwsze mierzalne wyniki widoczne są już w ciągu 7 dni od momentu rozpoczęcia współpracy.

Czy pozycjonowanie lokalne jest bezpieczne? Uprzedzamy, żeby nie było...

To temat, którego unika co najmniej 90% agencji SEO zajmujących się pozycjonowaniem stron, starając się ukryć potencjalny wady związane z pozycjonowaniem za pomocą marketingowego bełkotu. Owszem, pozycjonowanie jako proces, którego celem jest ingerencja w algorytm wyszkiwarki Google, wiąże się z ryzykiem kar nałożonych przez wspomniane algorytmy.

Czynnikim minimalizującym ryzyko wystąpienia obostrzeń jest przede wszystkim doświadczenie i ścisłe poruszanie się w obszarze zasad określanych przez Google. Gramy czysto, dlatego efekty są tak dobre.

Ok, ale co robicie, żeby wszystko było w porządku?

Pozycjonujemy strony z myślą o użytkownikach, a nie z myślą o algorytmach wyszukiwarki. Dbamy o semantykę kodu, czytelność i dostępność. Optymalizujemy szybkość ładowania strony, upewniamy się, iż witryna jest czytelna dla użytkowników mobilnych. Tworzymy angażujące treści i zdobywamy tylko wartościowe linki do Twojej strony.

Nie korzystamy z tricków black hat SEO - to naprawdę nie jest potrzebne. To, co jest potrzebne to jakość i o nią właśnie dbamy w całym procesie pozycjonowania lokalnego.

Potrzebujesz oferty na pozycjonowanie lokalne? Porozmawiajmy...

Napisz nam wiadomość na adres kontakt@recoded.pl - opowiedz o swojej firmie i świadczonych przez Ciebie usługach. Gwarantujemy, że przygotujemy ofertę, z której będziesz zadowolony.

Ostatnia aktualizacja: 28 Maj 2019